Instalacje elektryczne Kraków

Bramki Zigbee, Bluetooth

Bramki służą do komunikacji z niektórymi elementami inteligentnego domu. Nie dotyczy to urządzeń komunikujących się poprzez np WiFi.

Zigbee to obecnie coraz popularniejszy sposób komunikacji z urządzeniai inteligentnego domu. Urządzenia wykorzystujące zigbee potrzebują do komunikacji odpowiedniej bramki.
Bramki i urządzenia różnych producentów zazwyczaj nie są ze sobą kompatybilne – np. bramka Xiaomi nie obsłuży urządzeń Tuya. Są jednak od tej reguły wyjątki.
Do obsługi urządzeń różnych producentów można użyć tzw. multibramek – np. Conbee.
Dzięki bramkom urządzenia mogą łączyć się z chmurą lub siecią lokalną, a przez nią z aplikacjami i innymi systemami – np. Amazon Alexa lub Google Home. Niektóre bramki mogą realizować samodzielnie automatyzacje bez połączenia z internetem – np. HomeMatic IP HmIP-CCU3.

Niektóre bramki – np. Xiaomi Aqara Gateway HUB HomeKit v3 – na zdjęciu poniżej – obsługuje także urządzenia przez bluetooth takie jak np. czujniki temperatury i wilgotności.

Zalety Zigbee w porównaniu do WiFi to między innymi: niższe zużycie energii (długość pracy na baterii), zasięg który może być wzmacniany przez urządzenia podłaczone na stałe do zasilania, czas reakcji, stabilność, bezpieczeństwo sieci.

 

 

Marek Szymonicz
Marek Szymonicz
2021-11-14
Zweryfikowana
Polecam fachowców! Naprawdę zgrana i rzetelna ekipa. Cała elektryka wykonana z kosmetyczną starannością.
Robert R.
Robert R.
2021-10-06
Zweryfikowana
Polecam, kilkakrotnie naprawiałem sprzęt i zawsze bez problemu usterka była usunięta. Przystępne ceny i profesjonalna obsługa.
Jakub Szybiak
Jakub Szybiak
2021-09-28
Zweryfikowana
Gorąco polecam specjalistów, zwłaszcza Pana Sebastiana. Ogromna wiedza i doświadczenie gwarantują wdrożenie w projektach najnowszych technologii z zakresu elektryki i SmartHome. Szybko i sprawnie.
Jolanta Krzemień
Jolanta Krzemień
2021-03-21
Zweryfikowana
Bardzo profesjonalna obsługa. Pan naprawił mi nie działający sterownik do movera (napęd przyczepy campingowej). Ustalił co nie działa, zamówił odpowiednią cześć, przelutował, naprawił i działa a do tego wszystko szybko i profesjonalnie. Korzystałam również z usługi montażu wideo domofonu i siłowników bramy. Bardzo polecam.
Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Zweryfikowana
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Zweryfikowana
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Zweryfikowana
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.
Monika Kiek
Monika Kiek
2021-03-06
Zweryfikowana
Piotr Łobuz
Piotr Łobuz
2021-03-06
Zweryfikowana
Wojtek Zamarski
Wojtek Zamarski
2021-01-27
Zweryfikowana
Pełny profesjonalizm, szybka obsługa, rozsądne ceny. Gorąco polecam!!!