Instalacje elektryczne Kraków

Stare instalacje – zagrożenia, ochrona, zerowanie, różnicówka, TNC. [film]

Ochrona, zagrożenia, zerowania, różnicówka – stare instalacje elektryczne bez PE i wyłączników różnicowoprądowych. W tym filmie omawiamy sposoby ochrony przed porażeniem i zagrożenia związane ze starymi instalacjami elektrycznymi, które nie posiadają RCD, przewodu ochronnego i innych standardowych obecnie zabezpieczeń. Pokażę, jak zapewniana jest ochrona przed porażeniem prądem w takich instalacjach, zastanowimy się: – Czy można […]

Stare instalacje – zagrożenia, ochrona, zerowanie, różnicówka, TNC. [film] Read More »

Zmiana nadprądowych? Uniknij kosztownych błędów. Dlaczego B10A lub B20A od podstaw! [film]

dlaczego stosujemy takie a nie inne zabezpieczenia nadprądowe. Dlaczego w naszych domach czy mieszkaniach do zabezpieczenia przewodów 1,5mm2 stosujemy najczęściej B10A, a do 2,5mm2 B16A. Czy można i jeśli tak to w jakich przypadkach zastosować inne zabezpieczenia? Jakie mogą być konsekwencje błędu? Zobacz zanim zdecydujesz o zmianie.

Zmiana nadprądowych? Uniknij kosztownych błędów. Dlaczego B10A lub B20A od podstaw! [film] Read More »

TULEJKI cienkościenne W PRAKTYCE – jak, czym i po co zaciskać tulejki na przewodach. [film]

W cyklu “krótko i na temat” – zaciskanie tulejek cienkościennych na przewodach. Po co stosować tulejki cienkościenne, jak dobierać, jak zaciskać, jakiej użyć zaciskarki. Temat teoretycznie bardzo prosty, ale często pojawiają się pytania i błędy. Tulejki cienkościenne używane są zarówno w elektryce, jak i elektrotechnice czy elektronice.

TULEJKI cienkościenne W PRAKTYCE – jak, czym i po co zaciskać tulejki na przewodach. [film] Read More »

ŁĄCZENIE uszkodzonych, przewierconych PRZEWODÓW – tulejki i lutowanie – dla początkujących i nie tylko [film]

Jak trwale połączyć przewody – pokaże 2 przykładowe sposoby – tulejki zaciskane i lutowanie przewodów. Są to dwa z wielu różnych sposobów. Połączenie jest trwałe, wiec nie jest wymagany dostęp jak w przypadku połączeń rozłączalnych – np. wago czy kostki. Potrzeba takiego łączenia może wynikać z uszkodzenia – np. przecięcia czy przewiercenia, ale może być

ŁĄCZENIE uszkodzonych, przewierconych PRZEWODÓW – tulejki i lutowanie – dla początkujących i nie tylko [film] Read More »

Impedancja Pętli Zwarcia – dla początkujących i nie tylko [film]

Impedancja pętli zwarcia – film przeznaczony dla osób początkujących – postaram się w prosty sposób powiedzieć: – Czym jest IPZ – Do czego służy – Jak zmierzyć – Jak interpretować wyniki i wyciągać wnioski. i pokazać istotę impedancji pętli zwarcia, w możliwie prosty sposób i bez zagłębiania się w szczegóły.

Impedancja Pętli Zwarcia – dla początkujących i nie tylko [film] Read More »

Bezpieczniki, esy, korki – czyli o wyłącznikach nadprądowych – dla początkujących i nie tylko [film]

Zabezpieczenia nadprądowe – zwane także bezpiecznikami, korkami, esami, wyłącznikami nadmiarowo-prądowymi. Do czego służą, jak są zbudowane, jak działają, jak czytać charakterystyki, jak dobierać. Będzie też o selektywności tych zabezpieczeń. Film z założenia jest przeznaczony dla początkujących, w zawiązku z tym będą pewne uproszczenia oraz poruszone wybrane, moim zdaniem, najważniejsze kwestie dotyczące zabezpieczeń nadprądowych.

Bezpieczniki, esy, korki – czyli o wyłącznikach nadprądowych – dla początkujących i nie tylko [film] Read More »

Carlos Rodrigues
Carlos Rodrigues
2022-10-14
Super obsługa! Gorąco polecam ekipa - Sebastian i Arek. Pomogli mi w moim mieszkaniu od zero z ich ogromna wiedza i doświadczenie z zakresu elektryki i Smart Home i jestem bardzo zadowolony z wyniku. Wielkie dzięki! (Przepraszam za wszystkie możliwe błędy ortograficzne i gramatyczne, które są spowodowane tym, że polski język nie jest moim ojczystym. Dałam z siebie wszystko. :) )
Marek Szymonicz
Marek Szymonicz
2021-11-14
Polecam fachowców! Naprawdę zgrana i rzetelna ekipa. Cała elektryka wykonana z kosmetyczną starannością.
Robert R.
Robert R.
2021-10-06
Polecam, kilkakrotnie naprawiałem sprzęt i zawsze bez problemu usterka była usunięta. Przystępne ceny i profesjonalna obsługa.
Jakub Szybiak
Jakub Szybiak
2021-09-28
Gorąco polecam specjalistów, zwłaszcza Pana Sebastiana. Ogromna wiedza i doświadczenie gwarantują wdrożenie w projektach najnowszych technologii z zakresu elektryki i SmartHome. Szybko i sprawnie.
Jolanta Krzemień
Jolanta Krzemień
2021-03-21
Bardzo profesjonalna obsługa. Pan naprawił mi nie działający sterownik do movera (napęd przyczepy campingowej). Ustalił co nie działa, zamówił odpowiednią cześć, przelutował, naprawił i działa a do tego wszystko szybko i profesjonalnie. Korzystałam również z usługi montażu wideo domofonu i siłowników bramy. Bardzo polecam.
Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.