Instalacje elektryczne Kraków

Włączniki światła

Włączniki światła starowane przez WiFi, RF, Zigbee. Rodzaje, podłączenie, integracje.

 

W zależności od posiadanej instalacji elektrycznej tzw. nowej (z przewodem neutralnym N w puszkach włączników) lub starej (bez przewodu N w puszkach włączników) można stosować inne włączniki. Należy na to zwrócić uwagę przy wyborze modelu. W przypadku instalacji bez przewodu neutralnego można wykonać modyfikację instalacji, wymaga to jednak zazwyczaj wykucia bruzd i stosuje się raczej w przypadku planowanego malowania ścian.

Włączniki mogące pracować bez przewodu neutralnego mogą wymagać dodania adaptera przy źródle światła (kondensator lub rezystor często w komplecie z włącznikiem). Konieczność stosowania adaptera może zależeć od używanych żarówek (rodzaju i mocy). Adapter zazwyczaj montuje się przy świetle podłączonym do pierwszego kanału.

Włączanie i wyłączanie światła może być realizowane bezpośrednio włącznikiem – naciśnięcie lub dotknięcie lub zdanie. Zdalne sterowanie możne być przez WiFi, RF, Zigbee – zależnie od modelu włącznika. Na zdjęciu włącznik wymagający przewodu neutralnego, sterowany dotykiem, przez WiFi (dedykowana aplikacja) oraz RF (pilotem na kod stały).

Integracje z Google Home lub Amazon Alexa zazwyczaj wykonuje się w dedykowanych aplikacjach. Przykładowy włącznik Sonoff  T1EU2C1 najpierw dodaje się do aplikacji eWeLink, a następnie integrując eWeLink z Google Home  lub Alexą.

Włączniki wykorzystujące Zigbee mogą wymagać dedykowanej bramki i należy to uwzględnić przy projektowaniu instalacji inteligentnego domu.
Integracje z Home Assistant wykonuje się zgodnie z zastosowanym systemem – przykładowy włącznik integruje się analogicznie jak inne produkty Sonoff’a.

Marek Szymonicz
Marek Szymonicz
2021-11-14
Zweryfikowana
Polecam fachowców! Naprawdę zgrana i rzetelna ekipa. Cała elektryka wykonana z kosmetyczną starannością.
Robert R.
Robert R.
2021-10-06
Zweryfikowana
Polecam, kilkakrotnie naprawiałem sprzęt i zawsze bez problemu usterka była usunięta. Przystępne ceny i profesjonalna obsługa.
Jakub Szybiak
Jakub Szybiak
2021-09-28
Zweryfikowana
Gorąco polecam specjalistów, zwłaszcza Pana Sebastiana. Ogromna wiedza i doświadczenie gwarantują wdrożenie w projektach najnowszych technologii z zakresu elektryki i SmartHome. Szybko i sprawnie.
Jolanta Krzemień
Jolanta Krzemień
2021-03-21
Zweryfikowana
Bardzo profesjonalna obsługa. Pan naprawił mi nie działający sterownik do movera (napęd przyczepy campingowej). Ustalił co nie działa, zamówił odpowiednią cześć, przelutował, naprawił i działa a do tego wszystko szybko i profesjonalnie. Korzystałam również z usługi montażu wideo domofonu i siłowników bramy. Bardzo polecam.
Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Zweryfikowana
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Zweryfikowana
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Zweryfikowana
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.
Monika Kiek
Monika Kiek
2021-03-06
Zweryfikowana
Piotr Łobuz
Piotr Łobuz
2021-03-06
Zweryfikowana
Wojtek Zamarski
Wojtek Zamarski
2021-01-27
Zweryfikowana
Pełny profesjonalizm, szybka obsługa, rozsądne ceny. Gorąco polecam!!!