Inteligentne Domy Kraków

Włączniki światła

Włączniki światła starowane przez WiFi, RF, Zigbee. Rodzaje, podłączenie, integracje.

 

W zależności od posiadanej instalacji elektrycznej tzw. nowej (z przewodem neutralnym N w puszkach włączników) lub starej (bez przewodu N w puszkach włączników) można stosować inne włączniki. Należy na to zwrócić uwagę przy wyborze modelu. W przypadku instalacji bez przewodu neutralnego można wykonać modyfikację instalacji, wymaga to jednak zazwyczaj wykucia bruzd i stosuje się raczej w przypadku planowanego malowania ścian.

Włączniki mogące pracować bez przewodu neutralnego mogą wymagać dodania adaptera przy źródle światła (kondensator lub rezystor często w komplecie z włącznikiem). Konieczność stosowania adaptera może zależeć od używanych żarówek (rodzaju i mocy). Adapter zazwyczaj montuje się przy świetle podłączonym do pierwszego kanału.

Włączanie i wyłączanie światła może być realizowane bezpośrednio włącznikiem – naciśnięcie lub dotknięcie lub zdanie. Zdalne sterowanie możne być przez WiFi, RF, Zigbee – zależnie od modelu włącznika. Na zdjęciu włącznik wymagający przewodu neutralnego, sterowany dotykiem, przez WiFi (dedykowana aplikacja) oraz RF (pilotem na kod stały).

Integracje z Google Home lub Amazon Alexa zazwyczaj wykonuje się w dedykowanych aplikacjach. Przykładowy włącznik Sonoff  T1EU2C1 najpierw dodaje się do aplikacji eWeLink, a następnie integrując eWeLink z Google Home  lub Alexą.

Włączniki wykorzystujące Zigbee mogą wymagać dedykowanej bramki i należy to uwzględnić przy projektowaniu instalacji inteligentnego domu.
Integracje z Home Assistant wykonuje się zgodnie z zastosowanym systemem – przykładowy włącznik integruje się analogicznie jak inne produkty Sonoff’a.

Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Zweryfikowana
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Zweryfikowana
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Zweryfikowana
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.
Monika Kiek
Monika Kiek
2021-03-06
Zweryfikowana
Piotr Łobuz
Piotr Łobuz
2021-03-06
Zweryfikowana
Wojtek Zamarski
Wojtek Zamarski
2021-01-27
Zweryfikowana
Pełny profesjonalizm, szybka obsługa, rozsądne ceny. Gorąco polecam!!!
Jerzy Jurecky
Jerzy Jurecky
2020-12-15
Zweryfikowana
Mistrz, od lat korzystam i serdecznie polecam.
Jurek Walek
Jurek Walek
2020-12-12
Zweryfikowana
Profesjonalizm na wysokim poziomie, duże doświadczenie w naprawie laptopów, zdecydowanie polecam!
Grzegorz Kalinowski
Grzegorz Kalinowski
2020-11-26
Zweryfikowana
Polecam serwis w 100% pełen profesjonalizm i fachowość.
Bartosz Ignaczuk
Bartosz Ignaczuk
2020-11-24
Zweryfikowana
Doskonały fachowiec z ogromną wiedzą, umiejętnościami i podejściem do klienta. Współpracujemy od kilku lat i zawsze byłem w pełni zadowolony z efektów. Pełen profesjonalizm. Gorąco polecam!