Instalacje elektryczne Kraków

Oświetlenie Philips Hue

Elementy oświetlenia Philips Hue – żarówki.

System Philips Hue składa się z żarówek, taśm LED, lamp wewnętrznych i zewnętrznych, włączników, ściemniaczy, bramek, czujników ruchu.

Na zdjęciu przykład dwóch żarówek białych ściemnianych. Ściemnianie może być realizowane przez elementy systemu HUE – ściemniacze, inteligentne przyciski lub aplikację.

System ten wykorzystuje do komunikacji Zigbee oraz w niektórych żarówkach Bluetooth. Żarówki mogą pracować jako routery Zigbee zwiększając zasięg sieci. Część żarówek może być sparowana z pilotami , włącznikami i ściemniaczami bez konieczności użycia bramki.

Bramka HUE umożliwia zdalne sterowanie (przez internet) oraz integrację ze sterowaniem głosowym – np. Asystent Google, Google Home, Amazon Alexa (w przypadku bramki  pierwszej generacji – okrągłej nie jest już możliwe zdalne sterowanie i integracja przez chmurę – producent wycofuje się ze wsparcia dla tych bramek).

Możliwa integracja z Home Assistant – np. poprzez multibramki (Zigbee2MQTT, Conbee 2) lub przez bramkę Philips Hue.

 

 

Carlos Rodrigues
Carlos Rodrigues
2022-10-14
Super obsługa! Gorąco polecam ekipa - Sebastian i Arek. Pomogli mi w moim mieszkaniu od zero z ich ogromna wiedza i doświadczenie z zakresu elektryki i Smart Home i jestem bardzo zadowolony z wyniku. Wielkie dzięki! (Przepraszam za wszystkie możliwe błędy ortograficzne i gramatyczne, które są spowodowane tym, że polski język nie jest moim ojczystym. Dałam z siebie wszystko. :) )
Marek Szymonicz
Marek Szymonicz
2021-11-14
Polecam fachowców! Naprawdę zgrana i rzetelna ekipa. Cała elektryka wykonana z kosmetyczną starannością.
Robert R.
Robert R.
2021-10-06
Polecam, kilkakrotnie naprawiałem sprzęt i zawsze bez problemu usterka była usunięta. Przystępne ceny i profesjonalna obsługa.
Jakub Szybiak
Jakub Szybiak
2021-09-28
Gorąco polecam specjalistów, zwłaszcza Pana Sebastiana. Ogromna wiedza i doświadczenie gwarantują wdrożenie w projektach najnowszych technologii z zakresu elektryki i SmartHome. Szybko i sprawnie.
Jolanta Krzemień
Jolanta Krzemień
2021-03-21
Bardzo profesjonalna obsługa. Pan naprawił mi nie działający sterownik do movera (napęd przyczepy campingowej). Ustalił co nie działa, zamówił odpowiednią cześć, przelutował, naprawił i działa a do tego wszystko szybko i profesjonalnie. Korzystałam również z usługi montażu wideo domofonu i siłowników bramy. Bardzo polecam.
Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.