Instalacje elektryczne Kraków

Nowoczesna, bezpieczna, funkcjonalna instalacja elektryczna

Czym charakteryzuje się nowoczesna, bezpieczna, funkcjonalna instalacja elektryczna w domu lub mieszkaniu.
Zależnie od obiektu i wymagań użytkowników taka instalacja będzie wyglądała inaczej – to kwestia indywidualna.

Nowoczesna.
Wiele się zmieniło przez ostatnie lata w zakresie urządzeń elektrycznych w domach i mieszkaniach.  Aby sprostać obsłudze nowych urządzeń potrzebna jest instalacja elektryczna dostosowana do wymagań tych urządzeń.
Z jednej strony nowoczesne urządzenia są bardziej energooszczędne, a z drugiej mamy w domach czy mieszkaniach więcej urządzeń o dużej mocy, wymagających indywidualnego zasilania i zabezpieczenia. Te urządzenia to np. płyty indukcyjne, klimatyzatory, rekuperacja, jacuzzi, wanny z hydromasażami, czy ładowarki do elektrycznych samochodów. Do zasilania takich urządzeń niezbędna jest odpowiednia moc przyłączeniowa.
Nowoczesna instalacja to także automatyka – zdalne i zautomatyzowane sterowanie oświetleniem, roletami, klimatyzacją, wentylacją, urządzeniami AGD, sprzętem TV/audio.
W zależności od urządzeń i wymagań odnośnie sterowania nimi projektuje i wykonuje się odpowiednio instalację elektryczną – klasyczną, w gwiazdę, lub częściowo w gwiazdę.

Bezpieczna.
Aby bezpiecznie korzystać z instalacji elektrycznej niezbędne są odpowiednie zabezpieczenia. Przepisy i Normy określają jedynie absolutne minimum w tym zakresie. I takie “ustawowe minimum” często się w praktyce spotyka, nie tylko w starych kamienicach, ale też w nowych budynkach.
Podstawowe wymagane zabezpieczenia to wyłączniki nadprądowe, różnicowo-prądowe oraz zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. W zależności od wymaganego poziomu bezpieczeństwa aparaty te mogą być najprostsze, najtańsze lub znacznie lepszej jakości. Bardzo istotną kwestią jest nie tylko jakość tych urządzeń ale też ilość i rozkład (podział na obwody). Bezpieczeństwo to nie tylko zapobieganie porażeniom, pożarom, skutkom przepięć czy uszkodzeniu instalacji, ale także funkcjonalność pozwalająca na bezpieczne poruszanie się po obiekcie także w przypadku awarii. W celu poprawy bezpieczeństwa dobieramy odpowiednie aparaty zabezpieczające i odpowiednio dzielimy instalację na obwody.

Funkcjonalna.
Od funkcjonalności instalacji zależy jakie będą ograniczenia w funkcjonowaniu w przypadku awarii lub podłączenia uszkodzonego urządzenia. W celu zwiększenia funkcjonalności dzielimy instalację na obwody, tak aby w przypadku uszkodzenia czy przepięcia ograniczenia były jak najmniejsze, oraz funkcjonowało jak najwięcej urządzeń – szczególnie tych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i funkcje bytowe – jak oświetlenie, ogrzewanie, podgrzewanie wody, część gniazd.

Część praktycznych, technicznych aspektów poruszone zostały w artykule Dobra czy tania instalacja w mieszkaniu, domu?

Budujesz lub remontujesz dom,  mieszkanie ? Chciałbyś mieć nowoczesną, funkcjonalną, nowoczesną, bezpieczną instalację elektryczną?
Słuchamy  naszych Klientów, doradzamy, a następnie wykonujemy nową lub przerabiamy istniejącą instalację – dopasowaną do Twoich wymagań.
Współpracujemy z architektami na etapie projektowania.

Zapraszamy do kontaktu: tel: +48534077901, info@smarthomekr.pl

 

Carlos Rodrigues
Carlos Rodrigues
2022-10-14
Super obsługa! Gorąco polecam ekipa - Sebastian i Arek. Pomogli mi w moim mieszkaniu od zero z ich ogromna wiedza i doświadczenie z zakresu elektryki i Smart Home i jestem bardzo zadowolony z wyniku. Wielkie dzięki! (Przepraszam za wszystkie możliwe błędy ortograficzne i gramatyczne, które są spowodowane tym, że polski język nie jest moim ojczystym. Dałam z siebie wszystko. :) )
Marek Szymonicz
Marek Szymonicz
2021-11-14
Polecam fachowców! Naprawdę zgrana i rzetelna ekipa. Cała elektryka wykonana z kosmetyczną starannością.
Robert R.
Robert R.
2021-10-06
Polecam, kilkakrotnie naprawiałem sprzęt i zawsze bez problemu usterka była usunięta. Przystępne ceny i profesjonalna obsługa.
Jakub Szybiak
Jakub Szybiak
2021-09-28
Gorąco polecam specjalistów, zwłaszcza Pana Sebastiana. Ogromna wiedza i doświadczenie gwarantują wdrożenie w projektach najnowszych technologii z zakresu elektryki i SmartHome. Szybko i sprawnie.
Jolanta Krzemień
Jolanta Krzemień
2021-03-21
Bardzo profesjonalna obsługa. Pan naprawił mi nie działający sterownik do movera (napęd przyczepy campingowej). Ustalił co nie działa, zamówił odpowiednią cześć, przelutował, naprawił i działa a do tego wszystko szybko i profesjonalnie. Korzystałam również z usługi montażu wideo domofonu i siłowników bramy. Bardzo polecam.
Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.